Finał IV Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną
00:19 31-03-2023 | Autor: redakcja
W sobotę o godz. 11.00 w Muzeum Wsi Lubelskiej w Ratuszu z Głuska zgromadzą się laureaci Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną, by poznać tegoroczny werdykt jury. Wydarzenie to będzie połączone z otwarciem pokonkursowej wystawy czasowej palm i pisanek, którą będzie można oglądać w lubelskim skansenie do 30 kwietnia.
Konkurs został zorganizowany przez Centrum Spotkania Kultur w Lublinie we współpracy z Muzeum Wsi Lubelskiej w Lublinie oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego pod Patronatem Honorowym Pani Beaty Mazurek – Poseł do Parlamentu Europejskiego. Jego celem jest ocalenie od zapomnienia typowych dla regionu lubelskiego form twórczości ludowej i powrót do tradycji związanych z okresem wielkanocnym.
Równolegle na rynku muzealnego miasteczka od 9.00 do 16.00 będzie trwał Jarmark Wielkanocny. To okazja by zaopatrzyć się w wielkanocne produkty – zarówno palmy i pisanki, jak i specjały do zaopatrzenia koszyczka ze święconką czy świątecznego stołu. Bilety wstępu do skansenu są w cenie 25 zł normalny i 15 zł ulgowy.
(MWL)