We wtorek rano w Dorohuczy doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Kierowca renaulta zjechał z drogi i uderzył w słup oświetleniowy.
Na tzw. rondzie z helikopterem w Świdniku zderzyły się dwa auta. Na miejscu pracują policjanci, nie ma większych utrudnień w ruchu.
Operatorzy systemu elektrycznych hulajnóg interesują się Świdnikiem. Władze miasta podjęły decyzję, że na ten temat mają się wypowiedzieć mieszkańcy. Przeważają głosy na tak, jednak wiele osób widzi też zagrożenia.
Choć straż pożarna zaczęła używa dronów m.in. od ubiegłego roku, to jednak na razie zaledwie kilka jednostek jest w nie wyposażonych. W tym tygodniu strażacy sprawdzali ich możliwości w terenie.
Minionej nocy świdniccy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 16-latka, który mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie przewrócił się na motorowerze. Wkrótce nastolatek stanie przed sądem.