St. kpt. Tomasz Stempel, dowódca zmiany w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Zamościu, po raz kolejny udowodnił, że służba strażaka nie kończy się wraz ze zdjęciem munduru. W czasie wolnym od pracy udzielił pomocy kobiecie poszkodowanej w wypadku drogowym w Zamościu.
Kierowcy i inni uczestnicy ruchu drogowego nadal będą mogli wygodnie opłacać mandaty karne bezgotówkowo, bezpośrednio podczas policyjnej kontroli. Program realizowany we współpracy z Fundacją Polska Bezgotówkowa został przedłużony do 31 grudnia 2028 roku.
Policjanci kraśnickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę BMW, który na drodze ekspresowej S19 w rejonie miejscowości Polichna jechał 219 km/h. 50-latek został ukarany mandatem w wysokości 5 tys. zł, a na jego konto trafiło 15 punktów karnych. Wyższa kara wynikała z recydywy.
W Zamościu policjanci zatrzymali do kontroli Mercedesa, który poruszał się bez włączonych świateł mijania. Za kierownicą siedziała 41-latka, u której badanie wykazało prawie 2 promile alkoholu. Kobieta ma usłyszeć zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i odpowie przed sądem.