Wiele osób nie ma świadomości, jakie zagrożenie niesie za sobą kąpiel w Wiśle. Ratownicy wskazują, że nie brakuje przypadków, kiedy zagrożone jest bezpieczeństwo dzieci, zaś w tym czasie rodzice opalają się na plaży.
Blisko 70 tys. zł miasto przeznaczyło na zakup nowego pojazdu na potrzeby strażników miejskich. Poprzednie auto zostało przekazane jako wsparcie dla Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Do tej pory nie natrafiono na żaden ślad po mężczyźnie, który wczoraj wskoczył do Wisły w Kazimierzu Dolnym. Z relacji świadków wynika, iż znajdował się on pod wpływem alkoholu.
W niedzielę rano w Janowcu policjant będący poza służbą zatrzymał pijanego mężczyznę kierującego fordem. Jak się okazało po badaniu alkomatem miał on w organizmie 3 promile alkoholu.
Przez kilka godzin trwały poszukiwania mężczyzny, który wczoraj wieczorem wskoczył do Wisły w Kazimierzu Dolnym. Jak wyjaśniali świadkowie, szybko zniknął pod powierzchnią wody.