Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili w bagażu należącym do obywatela Izraela ponad 4 kilogramy haszyszu. Mężczyzna chciał opuścić Polskę przez przejście graniczne w Dorohusku.
Funkcjonariusze Służby Celnej zniszczyli już ponad 150 ton odebranych przemytnikom nielegalnych towarów. Zutylizowano głównie papierosy, ale też potencjalnie niebezpieczny alkohol czy podrabiane środki ochrony roślin, kosmetyki i farmaceutyki.
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w rejonie granicy państwa zatrzymali nielegalnego migranta. 34-letni obywatel Mołdawii chciał przemieścić się w głąb kraju.
Celnicy z przejścia granicznego w Hrebennem ujawnili w bagażu jednego z podróżnych ukraińskie farmaceutyki. Leki przewoził 49-letni obywatel Polski i miały one trafić do prowadzonego przez niego sklepu z suplementami.
Pestycydy, bursztyn, pijawki, anaboliki, kosmetyki, leki - przemytnicy starają się przewozić przez granicę wiele różnych, często nietypowych rzeczy. Tym razem na granicy zatrzymano wiadro raków.