W związku z zagrożeniem zakażenia koronawirusem lubartowski sanepid wystosował apel do osób obecnych na niedzielnej Mszy Św. w Abramowie. Podczas nabożeństwa w kościele znajdowała się osoba z infekcją COVID-19.
Policjanci z Lubartowa zatrzymali mieszkankę powiatu lubartowskiego, która uprawiała na balkonie konopie indyjskie. Kobieta tłumaczyła, że rośliny należą do niej i posadziła je na własny użytek
Wszystko wskazuje na to, że śmierć 60-latka z Kamionki nie była wynikiem przestępstwa. W trakcie prowadzonego postępowania nie potwierdzono, aby zatrzymana kobieta miała związek ze zdarzeniem.
Przez tydzień kierowcy wjeżdżający do Lubartowa od strony Lublina muszą spodziewać się dodatkowych utrudnień w ruchu. Związane są one z prowadzoną od końca kwietnia przebudową ul. Lubelskiej.
Podczas kontroli pojazdu ciężarowego należącego do rumuńskiego przewoźnika funkcjonariusze Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Lublinie natrafili na wyłącznik tachografu. W dalszą drogę kierowca wyruszył już z nowym, sprawnym tachografem.