17-letni motorowerzysta trafił do szpitala po wypadku w Radzyniu Podlaskim
10:40 25-06-2026 | Autor: redakcja
Do wypadku doszło wczoraj, kilka minut przed godziną 18:00, na ulicy Armii Krajowej w Radzyniu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy radzyńskiej drogówki wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Skoda Kamiq, 31-letnia mieszkanka powiatu lubartowskiego, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo najprawdopodobniej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście.
Jednośladem marki Aprilla kierował 17-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat. W wyniku zderzenia nastolatek doznał obrażeń ciała i został przewieziony do szpitala.
Kierujący byli trzeźwi
Policjanci przebadali uczestników wypadku na zawartość alkoholu w organizmie. Badanie wykazało, że zarówno kierująca samochodem osobowym, jak i motorowerzysta byli trzeźwi.
Mundurowi prowadzą teraz czynności mające na celu dokładne wyjaśnienie wszystkich okoliczności zdarzenia.
Policja apeluje o ostrożność
Funkcjonariusze przypominają, że każdy manewr na drodze powinien być poprzedzony szczególną ostrożnością i upewnieniem się, czy można go wykonać bezpiecznie.
— Ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze. Zanim zdecydujemy się na wykonanie jakiegokolwiek manewru na drodze, upewnijmy się czy taki manewr możemy wykonać bezpiecznie — przekazują policjanci.
To kolejna sytuacja, która pokazuje, jak ważna jest koncentracja za kierownicą oraz właściwa ocena sytuacji na drodze, szczególnie podczas wykonywania manewrów skrętu i przecinania toru jazdy innych uczestników ruchu.

fot. Policja Radzyń Podlaski

fot. Policja Radzyń Podlaski
Pięknie bardzo pięknie teraz niech rodzina płaci za leczenie
A to ci niespodzianka. Po raz kolejny okazało się, że samochodziści mają wszystkich pozostałych uczestników oraz przepisy głęboko w nosie. W jednym ręku telefon, w drugim e-fajek i jakoś tam się jedzie. Zaparkuje też gdziekolwiek. Najlepiej w drzwiach. Przecież od pouczenia jeszcze nikomu się krzywda nie stała.
Ciekawe czy tutaj też znawcy napiszą, że pędził motocyklem przez miasto ( zabójcze 125cc )