Samochód osobowy dachował wczoraj wieczorem na ul. Kusocińskiego w Świdniku. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Policjanci ustalili, że kierowca wymusił pierwszeństwo przejazdu.
Można już używać do celów spożywczych wody z wodociągu w Świdniku. Na razie można ją pić jednak tylko po przegotowaniu. Niebawem mają zostać wykonane kolejne badania.
Zapowiadane na sobotę otwarcie basenów na terenie Parku Avia w Świdniku musiało zostać przełożone w czasie. Wszystko przez awarię wodociągową, która wystąpiła w mieście. Dopiero kiedy znane będą wyniki badań wody, ogłoszony zostanie nowy termin uruchomienia kompleksu.
Przedsiębiorstwo Komunalne Pegimek ze Świdnika przekazało informację o zakazie wykorzystywania wody do celów spożywczych. Zakaz obowiązuje do odwołania.
Jest już długo wyczekiwana przez mieszkańców decyzja dotycząca otwarcia nowego kompleksu basenów w Świdniku. Z Parku Avia będzie można korzystać od najbliższej soboty.