W czwartek wieczorem funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku, będąc poza służbą, zatrzymał nietrzeźwą kierującą audi. Kobieta miała w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, wkrótce 27-latka stanie przed sądem.
Do końca roku kierowcy będą musieli korzystać z objazdów. Dla pieszych i rowerzystów powstanie kładka. Prace związane z budową nowego mostu w Biskupicach maja rozpocząć się już niebawem.
W środę rano na drodze krajowej nr 12 pojazd ciężarowy zjechał do przydrożnego rowu. W rejonie zdarzenia mogą występować utrudnienia w ruchu, a na czas wyciągania pojazdu na jezdnię zostanie on wstrzymany.
Zapowiadany od lat remont ulicy Dworcowej w Świdniku, czyli najkrótszego połączenia pomiędzy miastami, zostanie podzielony na dwie części. Pierwszy etap inwestycji ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.
Stojący od ponad 40 lat na wjeździe do Świdnika śmigłowiec niebawem zniknie z cokołu. Maszyna musi przejść bowiem remont, aby przez kolejne lata mogła stanowić wizytówkę miasta.