Wojciechów ponownie stanie się stolicą muzyki dętej w regionie. W niedzielę, 26 kwietnia 2026 roku, odbędzie się tam Festiwal Orkiestr Dętych, który zgromadzi osiem zespołów z całego województwa lubelskiego. W programie znalazły się parada, koncerty, turniej orkiestr, plebiscyt publiczności oraz lokalne smaki przygotowane przez Koła Gospodyń Wiejskich.
Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem do plebanii na terenie gminy Jarczów w powiecie tomaszowskim. Według policji sprawcy mieli ukraść około 18 tys. zł, a zostali zatrzymani po pościgu podczas próby ucieczki w kierunku województwa podkarpackiego.
Wojewoda Lubelski Krzysztof Komorski wręczył w czwartek powołania na stanowiska konsultantów wojewódzkich w kilku dziedzinach medycyny i pielęgniarstwa. Wśród nominowanych znaleźli się zarówno specjaliści rozpoczynający pracę w tej roli, jak i osoby, które będą pełnić funkcję kolejną kadencję.
Nad Łabuńką w Zamościu odbyła się dziewiąta odsłona akcji „Zielone płuca dla Zamościa”. Członkowie Rotary Club Zamość, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 oraz przedstawiciele miejskich instytucji wspólnie posadzili 30 nowych drzew, kontynuując proekologiczną inicjatywę, dzięki której od 2022 roku w mieście przybyło już około 700 drzew.