Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, zatrzymali na „granicy zielonej” nielegalnych migrantów. Zatrzymani to obywatele Iraku oraz Turcji, którzy nielegalnie przekroczyli granicę by dotrzeć do Niemiec lub Wielkiej Brytanii.
Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Służby Celno-Skarbowej z Hrubieszowa udaremnili przemyt nielegalnych papierosów o wartości blisko 70 tys. złotych. Tytoniowa kontrabanda ukryta była pod wagonami pociągu towarowego.
Zatrzymaniem, zakończyła się próba przemytu papierosów dla obywatela Ukrainy. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej po tym jak próbował odwieźć od granicy państwa przemyconą wcześniej kontrabandę.
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, podczas działań kontrolnych, ujawnili obywateli Ukrainy, Białorusi oraz Gruzji, którzy pracowali nie posiadając stosownych zezwoleń. Ponad 200 osób będzie zobowiązanych do powrotu.
100 używanych dysków komputerowych zatrzymali funkcjonariusze KAS na przejściu granicznym w Hrebennem. Kierowca pojazdu nie przyznał się do próby przemytu.