Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali nielegalnie przebywających w Polsce obywateli Kuby oraz Brazylii. Do zatrzymań doszło w miniony czwartek.
Preparaty lecznicze, obuwie, a także sterydy anaboliczne próbowali nielegalnie wwieźć do Polski dwaj obywatele Ukrainy. Towar zatrzymali funkcjonariusze KAS z drogowego przejścia granicznego w Dorohusku.
Niemal 2,5 tys. monet, 140 banknotów, ponad 500 medali i odznaczeń, a także 3 maski gazowe oraz bagnet zajęli funkcjonariusze KAS w trakcie kontroli na przejściu granicznym w Hrebennem.
Dzięki urządzeniu RTG funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Dołhobyczowa udaremnili przemyt znacznych ilości papierosów oraz bursztynu. Kontrabanda znajdowała się w pojazdach przekraczających granicę.
Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali mężczyznę poszukiwanego przez polskie organy ścigania. Jak ustalili funkcjonariusze, obywatel Ukrainy był poszukiwany w związku z zasądzoną wobec niego wysoką karą grzywny.