W kolejnym gospodarstwie w Starym Uścimowie potwierdzone zostało ognisko ptasiej grypy. Służby weterynaryjne cały czas prowadzą działania mające na celu likwidację wirusa. Prokuratura wszczęła zaś śledztwo w tej sprawie.
Przedstawiciele Krajowej Rady Drobiarstwa wydali oświadczenie, w którym apelują do hodowców i producentów drobiu o szczególne zachowanie ostrożności oraz bezwzględne przestrzeganie zasad bioasekuracji. Ma to zminimalizować ryzyko zakażenia wirusem ptasiej grypy.
W Starym Uścimowie, gdzie stwierdzono obecność wirusa ptasiej grypy, trwają intensywne działania mające na celu likwidację ognisk choroby oraz niedopuszczenie do jej dalszego rozprzestrzeniania. Cały czas obowiązuje również ograniczenie poruszania się pojazdów i pieszych w pobliżu zainfekowanych gospodarstw.
W Nowy Rok, podczas kontroli drogowej, wpadła nietrzeźwa kierująca. 26-latka mając ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie kierowała chryslerem, co więcej przewoziła w pojeździe swoje 5-letnie dziecko.
Wojewoda lubelski Lech Sprawka uczestniczył w spotkaniu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego ws. pojawienia się w ognisk ptasiej grypy na terenie powiatów lubartowskiego, łęczyńskiego i parczewskiego. Zostało wydane rozporządzenie w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków.