Wczoraj na parkingu przed szpitalem przy ul. Cichej w Lubartowie pojawili się muzycy z Lubartowskiego Ośrodka Kultury. Zagrali wyjątkowy koncert. Artyści wystąpili dla personelu medycznego i pacjentów tej placówki.
Do końca 2021 roku w Lubartowie zbudowana zostanie farma fotowoltaiczna. Uzyskana z niej energia elektryczna ma być przeznaczona na potrzeby Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.
Na terenie województwa lubelskiego rolnicy protestują w kilkunastu miejscach. W Łucce koło Lubartowa zablokowane zostało rondo. Jak wyjaśniają pikietujący, w tym miejscu ich akcja ma trwać przez cały tydzień.