W kraju od godzin nocnych trwa usuwanie skutków silnego wiatru. Jak przekazał w sobotę po południu Państwowa Straż Pożarna, strażacy z PSP oraz OSP interweniowali już prawie do 13 tys. zdarzeń.
W całym kraju, także w regionie, nadal trwają prace nad usuwaniem zniszczeń w sieciach elektroenergetycznych. Ekipy pogotowia energetycznego, wspomagane przez brygady zewnętrzne, od wczoraj pracują nad przywróceniem odbiorcom dostaw prądu.
Straż pożarna podsumowała czwartkowe działania w całym kraju związane z usuwaniem skutków silnego wiatru. Strażacy z PSP oraz OSP interweniowali ponad 13,6 tys. razy. Śmierć poniosły 3 osoby, zaś 19 zostało rannych.
Do europejskiej bazy danych o trudnych warunkach pogodowych trafiły już cztery zgłoszenie o tornadach, które wystąpiły w ciągu ostatnich godzin na terenie Polski. Dwa z nich w woj. wielkopolskim i dwa kolejne w woj. łódzkim.
Groźny front pogodowy przetacza się przez Polskę. Są już zgłoszenia o co najmniej dwóch trąbach powietrznych. Uszkodzonych zostało kilkadziesiąt budynków w woj. łódzkim oraz wielkopolskim, na miejscu tych zdarzeń cały czas pracują strażacy.