Wojsko Polskie pozostaje w stanie podwyższonej gotowości od kilku tygodni w związku z napiętą sytuacją na Ukrainie. Dziś, w związku z agresją rosyjską, minister Mariusz Błaszczak podjął decyzję o wprowadzeniu kolejnego stopnia gotowości w wydzielonych jednostkach wojsk operacyjnych i wojsk obrony terytorialnej.
- To bezprecedensowy akt naruszenia prawa międzynarodowego. Wierzę, że społeczność międzynarodowa zareaguje na to. Cały dzień będziemy w kontakcie z przywódcami UE i NATO - powiedział prezydent Andrzej Duda po naradzie w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego
W związku z rosyjską inwazją na Ukrainie o godz. 8.00 w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego rozpoczęła się narada Prezydenta RP z rządem, dowódcami Sił Zbrojnych RP oraz szefami służb specjalnych.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP stanowczo potępia bezprecedensowy atak zbrojny na Ukrainę. W związku z działaniami zbrojnymi na Ukrainie MSZ odradza wszelkie podróże na Ukrainę. Obywatele polscy, którzy przebywają na Ukrainie, powinni natychmiast opuścić jej terytorium.
Trwa właśnie konferencja prasowa Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Już wiadomo, że zostanie zniesiona część obostrzeń wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa.