Do groźnego zdarzenia doszło na jednym z parkingów w Sławatyczach. 89-latek w trakcie cofania najechał na mężczyznę wysiadającego z drugiego auta. Następnie opel uderzył w budynek. Potrącony 73-latek trafił do szpitala.
Kolejni podejrzani o udział w oszustwach „na policjanta” na terenie Białej Podlaskiej trafili do tymczasowego aresztu. 28-latka oraz 41-latek usiłowali wyłudzić od seniorów niemal 300 tysięcy złotych. Para została zatrzymana bezpośrednio po przekazaniu gotówki przez jedną z seniorek. Policjanci zabezpieczyli w BMW, którym podróżowali, 30 tysięcy złotych, biżuterię, a także narkotyki.
W minioną sobotę bialscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 18-latka kierującego volkswagenem. Spotkanie z mundurowymi zakończyło się nałożeniem na niego mandatów na kwotę 1000 złotych, młodzieniec otrzymał również 19 punktów karnych. W efekcie przekroczył dopuszczalny u młodego kierowcy limit, ponieważ na jego koncie były już punkty karne.
Kryminalni z Lublina i Białej Podlaskiej zatrzymali dwóch 20-latków podejrzanych o oszustwa. Mężczyźni metodą "na policjanta" usiłowali wyłudzić od mieszkańców Białej Podlaskiej ponad 300 tysięcy złotych. Najprawdopodobniej sprawcy działali na terenie kilku województw.
Dzięki zgłoszeniu od jednego z kierowców policjanci z Terespola zatrzymali nietrzeźwego obywatela Białorusi kierującego cysterną. 49-latek miał w organizmie niemal 2,5 promila alkoholu. Wkrótce mężczyzna stanie przed sądem i odpowie za swoje zachowanie na drodze.