05/07/2024
690 680 960

Rozpoczyna się kolejny etap prac przy przebudowie ul. Wallenroda (zdjęcia)

Drogowcy rozpoczynają kolejny etap prac przy rozbudowie ul. Wallenroda. W związku z tym, od czwartku (13 czerwca) od godzin porannych zmieni się tam czasowa organizacja ruchu.

Rozpocznie się budowa kanalizacji deszczowej na wysokości budynku Sądu i zostanie wprowadzone połówkowe zawężenie jezdni od zakrętu ul. Wallenroda do ul. Grażyny. Dalszy odcinek, czyli od zakrętu do ul. Zana pozostaje bez zmian, mogą jednak występować lokalne zawężenia związane z pracami przy kanalizacji deszczowej lub usuwaniu kolizji.

Ten etap inwestycji zakłada również utrudnienia w ruchu na ul. Wallenroda – na odcinku od wysokości budynku przychodni zdrowia w stronę ul. Grażyny. Odcinek będzie zamknięty bez możliwości parkowania podczas robót drogowych, z zapewnieniem dojazdu do posesji. Przypominamy o obowiązującym zakazie parkowania na odcinku od przychodni do Sądu, gdzie trwają roboty i poruszają się pojazdy budowy. Zapewniony zostanie też dojazd do przychodni oraz lokali usługowych, a także możliwość parkowania na nowo wybudowanych miejscach z kostki brukowej oraz na terenie parkingu przy przychodni. Wjazd i wyjazd na tym odcinku będzie się odbywał w kierunku ul. Wajdeloty.

Do tej pory zakres prac objął odcinek ul. Wallenroda od ul. Wajdeloty do ul. Grażyny, gdzie wykonano prace branży sanitarnej, elektrycznej i drogowej. Po rozbiórce starej infrastruktury wykonano tam sieci podziemne. Nową nawierzchnię z kruszywa oraz miejsca parkingowe z kostki brukowej wykonano na odcinku od ul. Wajdeloty do przychodni. Kontynuowane są roboty drogowe od przychodni do ul. Grażyny. Natomiast od ul. Grażyny do zakrętu (Sąd) trwa budowa kanalizacji deszczowej.

W ramach inwestycji, w miejscu starej infrastruktury, powstanie nowa droga o długości około 850 m o nawierzchni asfaltowej i szerokości 4 m (na odcinku jednokierunkowym) oraz 5 m (na odcinku dwukierunkowym). Przebudowę przejdą też dwa skrzyżowania z ulicami Zana i Grażyny. Powstaną obustronne chodniki z kostki betonowej, a istniejące stanowiska postojowe zostaną zmodernizowane oraz powstaną nowe. Zamówienie uwzględnia również włączenia dróg wewnętrznych prowadzących do osiedli oraz zjazdów publicznych i indywidualnych.

Drogowcy wykonają także oświetlenie uliczne. Prace dotyczą również sieci podziemnych – budowy systemu odwodnienia w postaci kanalizacji deszczowej oraz przełożenia istniejącej sieci infrastruktury towarzyszącej, kolidującej z rozbudowywanym odcinkiem ulicy. Po zakończonych robotach drogowych, wykonawca zmieni oznakowanie pionowe i poziome uwzględniające wprowadzone zmiany geometrii drogi.

Koszt zadania wynosi ponad 13,3 mln zł, a planowany czas realizacji inwestycji upływa w kwietniu 2025 r. Rozbudowa ul. Wallenroda otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

fot. UM Lublin

fot. UM Lublin

fot. UM Lublin

9 komentarzy

  1. Zakazy zatrzymywania się, razem z groźbo odholowania nie robią na niektórych kierujących żadnego wrażenia. Oni muszą, a służby bezradne.

  2. Tak, wiem, wiem. Tam nie ma gdzie parkować. Parking wielopoziomowy za ZUSem i przy Metropolitanie to są atrapy parkingów. Kilka naziemnych tak samo. Tam nie da się zaparkować.

    • Wielopoziomowy jest tylko dla posiadaczy abonamentu, reszta pełna odkąd zrobili płatny pod leklerkiem. Rowerek oprzesz o byle ścianę, ale furak godny mojego ego potrzebuje dwóch miejsc parkingowych!

  3. kronikidewelorozwoju

    Kanaliza deszczowa to jedyny motyw tego „remontu”. Posłuży do ochrony garaży podziemnych w planowanych w tym rejonie dewelo-klocach przed zalewaniem.

  4. Zobacz Franiu jaki wypasiony dziki parking jest za budynkiem ww parkingu wielopozomowego, Cała pracująca w zusie i sądzie wieś się tam parkuje. Straż wiejska nigdy tam nie zagląda.

    • Jeżeli to prywatna działka (nie miasta) to co ma SM do tego?

    • 1. Wykroczenia jednych mają usprawiedliwiać wykroczenia innych?
      2. Co do parkowania pracowników instytucji publicznych na terenie danej instytucji publicznej (tym bardziej za darmo) – to też jest nieporozumienie. Nie jest rolą urzędu, szkoły, szpitala, biblioteki, itp. zapewniać miejsc postojowych pracownikom. A tym bardziej za darmo. A jeżeli jest to czynione za darmo – to pracownik tę korzyść (darmowe parkowanie) powinien uwzględnić w PIT.

      • Jakim cudem przechodzą twoje komentarze, pisane co 2-3 minuty? To redakcji nie przeszkadza, że z jednego nicku idzie co chwila komentarz, tylko niewygodna prawda uwiera cenzora.

Dodaj komentarz