05/07/2024
690 680 960

Najlepsi dostawcy mleka zostali nagrodzeni samochodami. Spomlek po raz kolejny docenił rolników (zdjęcia)

Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek z Radzynia Podlaskiego po raz kolejny nagrodziła najlepszych dostawców mleka. Właściciele najbardziej nowoczesnych i najlepiej prosperujących gospodarstw otrzymali samochody osobowe.

Tak jak co roku, Spółdzielcza Mleczarnia z Radzynia Podlaskiego zorganizowała uroczystą galę dla współpracujących z firmą producentów mleka oraz hodowców bydła. Spomlek nazywany jest często serowym gigantem, gdyż to jeden z największych polskich producentów sera żółtego. Posiada cztery zakłady produkcyjne: w Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Chojnicach i Młynarach. Należy do ponad 1700 udziałowców, wśród których 1200 osób to rolnicy – dostawcy mleka, a ponad 400 to pracownicy spółdzielni.

Podczas wydarzenia wręczone zostały nagrody dla gospodarstw za ich długoletnią pracę hodowlaną, dynamikę produkcji oraz dostarczanie najwyższej jakości surowca. Jest to ukoronowanie całorocznych zmagań, w których udział biorą wszyscy hodowcy bydła, producenci mleka współpracujący z mleczarnią.Do tego dochodzi wyróżnienie nowoczesnych, najlepiej prosperujących gospodarstw mlecznych, które dbają o dobrostan zwierząt i wysoką jakość mleka. Najlepsi dostawcy otrzymali tytuł „Gospodarstwo Roku 2023”, statuetki oraz nagrody.

– Nasza mleczarnia osiąga sukcesy dzięki nieustannej pracy dostawców. Ten konkurs to sposób, aby podziękować im za ich wkład i zaangażowanie. Do tego daje nam możliwość docenienia rolników, którzy nieustannie dążą do podnoszenia standardów i jakości swoich gospodarstw. Ich codzienna praca i innowacyjne podejście są fundamentem naszej działalności i jakości naszych produktów – podkreśla Wiceprezes Zarządu Agnieszka Kamela.

Władze Spomleku podkreślały, że z roku na rok rolnicy wkładają coraz więcej wysiłku w przygotowania, dbając o każdy detal swojej produkcji. Dzięki temu mogą zapewnić najwyższe standardy jakościowe mleka, które trafia do mleczarni. Przez cały rok 1000 gospodarstw było poddawanych weryfikacji. Brano pod uwagę m.in. innowacyjne rozwiązania, park maszynowy oraz stan sanitarno-higieniczny. Na koniec wyłoniono finałową piątkę w trzech kategoriach: gospodarstwo małe do 200 tys. l mleka, średnie 200-360 tys. l mleka oraz duże powyżej 360 tys. l mleka.

Zwycięzcami zostali Aneta i Adam Pękała z Polskowoli z gminy Kąkolewnica w województwie lubelskim – gospodarstwo małe, Grażyna i Sławomir Leończuk z Biszewa w gminie Grodzisk w województwie podlaskim – gospodarstwo średnie oraz Gertruda i Krzysztof Szmurło z Popław w gminie Brańsk w województwie podlaskim – gospodarstwo duże. Otrzymali oni samochody osobowe toyota w barwach marki Serenada. Laureaci pozostałych miejsc zostali nagrodzeni voucherami, które będą mogli wykorzystać zarówno na wyposażenie domu, jak również doposażenie gospodarstw.

fot. Spomlek

16 komentarzy

  1. Wzajemna adoracja

    Bogacze bogaczom.

    • A co, lepiej jakby każdy chłopek-roztropek miał dwie krówki i trzy morgi ziemi? To jest wyobrażenie prezesa pis o wsi sielskiej, anielskiej, przypadkowo zbieżne z niemieckimi planami urządzenia tutaj skansenu wypoczynkowego. I tak te niepotrzebne dopłaty obszarowe blokują naturalne przejmowanie niewydajnych gospodarstw przez agrobiznesmenów.

  2. Dobrze, że nagrodą były samochody. Bo wiesz Pan, mleko powinno mieć najlepszy transport. Inaczej się zsiada.

  3. Oni i tak na brak pieniążków nie narzekajom. Może więc warto oddać to samotnym matkom co majom kilka dzieciaczków?

    • Samochody to są nagrody za gospodarność.
      Jałmużnę żebrakom rozdzielamy pod kościołem w Radzyniu w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, zapraszamy z dziećmi i glinianym kubeczkiem.

    • Teraz oddamy inżynierom lekarzom ale w euro

    • Chcesz się zamienić? Praca świątek piątek zero urlopu i nie po 12 godzin dziennie….

  4. Baju baju propagandę sobie uprawiają ci ludzie to do oborze nie bywają tylko mają pracowników

    • To faktycznie poważne przestępstwo. Dorabiać się na czyjejś pracy. Postaw oborę, kup krowy i też zatrudniaj ludzi, nikt nie broni.

  5. Widzę podejście komentujących jest takie „z nieba im spadło a ja nie mam” Może dlatego nie masz człowieku zawistny że masz wolne popołudnia łikendy i święta i popijasz sobie piwko przed tv. Weź otwórz firmę, produkcję lub jakąś usługę i zarabiaj i się tu nie użalaj.

    • Często rolnik też ma wolne od jesieni do wiosny, bo już zasiał i czeka, więc sobie dłubie w warsztacie pijąc bimberek. Na etat nie pójdzie, bo sobie ceni to, że od nikogo zależny nie jest a jak zbiory nie wyjdą, to darcie mordy i państwo ma kasę dać.

  6. Baby poubierane jak na wiejskie wesele, a nie na galę… masakra..

  7. To teraz będzie można zamknąć oddział w Bychawie bo pieniędzy będzie brakowało.

Dodaj komentarz