W minioną sobotę wieczorem w miejscowości Szopinek pod Zamościem doszło do wypadku z udziałem rowerzysty. Poszkodowany 17-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.
W miniony piątek po południu na drodze krajowej nr 74 pojazd osobowy uderzył w drzewo. Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło w trakcie wyprzedzania. Jedna osoba trafiła do szpitala.
30-latek, który w stanie nietrzeźwości i pod wpływem narkotyków potrącił kobietę znajdującą się na przejściu dla pieszych, trafił na trzy miesiące do tymczasowego aresztu. Kobieta z poważnymi obrażeniami ciała przebywa w szpitalu. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.
Wczoraj po południu pijany kierowca wjechał w Krasnobrodzie w kobietę znajdującą się na przejściu dla pieszych. Mężczyzna miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.
Roztoczański Park Narodowy organizuje akcję "Ocal żabkę". Jej celem jest ratowanie tych płazów przed śmiercią pod kołami samochodów oraz podniesienie świadomości ekologicznej społeczeństwa.