01/07/2024
690 680 960

W ten weekend rusza wakacyjny pociąg na Polesie. Do szynobusu można zabrać też rower

Tak jak co roku na linię kolejową łączącą Chełm z Włodawą znów wyjedzie szynobus. Będzie on kursował w wakacyjne weekendy, zaplanowano po dwa połączenia w każdym kierunku.

W sobotę, 29 czerwca, uruchomione zostanie wakacyjne połączenie kolejowe między Chełmem a Włodawą. Od wielu lat szynobus wyjeżdża na tą trasę w letnie weekendy, a kursy cieszą się sporym zainteresowaniem. Pociąg służy nie tylko turystom, jest bowiem również doskonałym środkiem transportu dla mieszkańców poszczególnych gmin, przez które przebiega linia kolejowa. Samorządy współfinansują również jego utrzymanie. Składają się na to: Powiat Włodawski, Miasto Chełm, Miasto Włodawa, Gmina Włodawa, Gmina Wola Uhruska oraz Gmina Ruda-Huta.

Podobnie jak w poprzednich latach szynobusy będą kursować we wszystkie weekendy wakacji oraz w dniach 14 i 15 sierpnia. Zarówno w soboty jak i w niedziele zaplanowano po dwa połączenia w każdym kierunku. Z Chełma o 7:50 i 15:10, z Włodawy o 10:32 i 16:52. Kurs na całej 45-km trasie potrwa 1 godzinę i 18 minut.

Szynobus jest skomunikowany na stacji Chełm z pociągami z i do Lublina, co zapewnia dogodny dojazd z wielu innych miast Polski. Mieszkańcy Włodawy oraz miejscowości znajdujących się wzdłuż linii kolejowej Chełm – Włodawa mają również możliwość z przesiadką w Chełmie dostać się koleją do różnych części Polski. Dodatkowym udogodnieniem dla pasażerów jest możliwość zabrania do pociągu zwierzaka lub roweru. Ponadto, szynobus jest klimatyzowany oraz wyposażony w toaletę.

Jak zaznaczają włodawscy urzędnicy, dzięki połączeniu można udać się w malowniczą podróż przez malownicze tereny Polesia Zachodniego, gdzie czekają liczne atrakcje turystyczne i bogata oferta rekreacyjna. Natomiast możliwość zabrania ze sobą roweru otwiera nieskończone możliwości aktywnego spędzania czasu. Okolice Włodawy oferują bowiem malownicze trasy rowerowe, prowadzące przez piękne lasy, łąki i wzdłuż jezior. Tym samym można odkrywać te urokliwe zakątki w swoim tempie, ciesząc się świeżym powietrzem i niesamowitymi widokami. W pobliżu przebiegają też popularne szlaki rowerowe takie jak Szlak Green Velo oraz Nadbużański Szlak Rowerowy.

7 komentarzy

  1. Skoro pociąg „jest doskonałym połączeniem dla mieszkańców poszczególnych gmin na jego trasie” to dlaczego nie kursuje codziennie?

    • Poseł z reklamówką na granicy białoruskiej

      Pamiętam czasy, kiedy w każdym kierunku było z 10 kursów dziennie. Nawet bodajże w Woli Uhruskiej była mijanka dla pociągów, bo linia była jednotorowa.

    • Otoz to. Nie moze byc wykluczenia komunikacyjnego. Przynajmniej 4 kursy dziennie.

    • Było 10 kursów dziennie bo było dużo ludzi i były zakłady pracy i była praca. Teraz nie ma pracy , nie ma pociągów , za to jest: Europa , wolność , LGBT i tolerancja i eksploatacja Polaka przez obcych . Czego nie rozumiesz ?

      • Odczep się od inności. Ja kocham swojego psa i żeby na starość się nie męczył to Go zjem.

  2. Autor mógł przynajmniej wpiaac przystanki i godziny. To jest chwila ..i wyedy artykul bedzie oompletny. A nie haslowa zajawka

Dodaj komentarz